שאלות ותשובות

יישור שיניים בשיטה השקופה

מאז שהרופא הצרפתי ד"ר פיער פאצ'ארד המציא קוביות בשנת 1728 עד שנת 1997 התשובה הייתה: כן. אין ברירה. נכון שזה כואב ומאוד מפריע לאכול והניקוי תמיד מסובך, אבל מה לא עושים בשביל מראה בריא.

בשנת 1997 המציאה החברה האמריקנית "אינוויזליין" (invisalign) את השיטה של הקשתיות שקופות. השיטה הפכה את מה שתמיד היה חוויה קשה ומלאת אתגרים לטיפול קל ודווקא נח. והכי חשוב - שקוף לחלוטין. כבר ניתן לעבור טיפול אורטודנטי ואף אחד לא יודע מזה כלום... מלבד כך שהשיניים התיישרו איכשהו.

השיטה של קשתיות שקופות היא הטיפול האורטודנטי המתקדם בעולם. הקשתית עצמה היא סד שקוף שמתלבש על השיניים באופן מדויק תוך כדי שהוא מפעיל לחץ מאוד עדין עליהם. המטרה של הקשתית היא כפולה: קודם כל היא צריכה להתאים בדיוק למצב הנוכחי של השיניים (באופן שיהיה ניתן להכניס ולהוציא אותו בקלות) ומצד שני להפעיל לחץ כדי להזיז את השיניים למקום הנכון. מי שמסתכל על סד שקוף יכול לחשוב שהוא מסתכל על חתיכת פלסטיק פשוטה כשבאמת מה שיש לפניו הוא אחד מהפלאים הטכנולוגיים הכי מתקדמים בעולם.

כל חידוש בטכנולוגיה עובר שלבים רבים עד שהחידוש הופך להיות הנורמה. זה בדיוק מה שעבר על קשתיות שקופות ב-22 השנים האחרונות. בהתחלה הייתה רק חברה אחת שפיתחה את הרעיון ושווקה את המוצר לרופאי שיניים במחירים גבוהים מאוד. מכיוון שמדובר בתהליך ייצור מאוד מתקדם שמעורבת בה הדפסה תלת מימדית ועוד טכנולוגיות מורכבת מאוד, המחיר תמיד היה לפחות פי שניים מטיפול של קוביות.

עם הזמן, הודות להתקדמויות טכנולוגיות נוספות יחד עם ביקוש רב בשוק, החלו עוד חברות מתחרות לייצר קשתיות שקופות מה שהוביל לירידה במחירים, עד שכיום כבר לא זקוקים ל'משכנתא' כדי לזכות בטיפול הנכסף של קשתיות שקופות.

היום יש יצרן בישראל שמייצר קשתיות באיכות גבוהה מאוד, לשמחת עשרות רופאים שכבר מזמינים קשתיות ממנו ומציעים אותם למטופלים שלהם במחירים סבירים.

קיימים הבדלים רבים בין שני הטיפולים. הדבר שבדרך כלל הכי משמעותי בשביל המטופלים הוא הנוחות של הקשתיות ביחס לקושי שיש בקוביות. מי שעובר טיפול עם קשתיות שקופות יכול לאכול מה שהוא רוצה בלי שום הגבלה. פשוט מורידים את הסד, אוכלים, ואחרי מנה אחרונה מחזירים אותו לפה. אותו הדבר לגבי צחצוח שיניים.

עניין חשוב נוסף הוא השקיפות. מאוד מצוי שהמטופל מתחיל טיפול, אפילו בני משפחתו לא שמים לב כלל שיש לו משהו בפה. משך זמן של הטיפול הוא גם יתרון משמעותי של קשתיות שקופות. התקופה של טיפול עם קשתיות היא בערך חצי מהזמן של טיפול עם קוביות. בנוסף, מי שמטופל עם קוביות ומשתתף בפעילות ספורטיבית, צריך משנה זהירות כדי לא לקבל שום חבלה באזור הפה. מי שמטופל עם קשתיות לא צריך לחשוש מהדברים האלה.

מכיוון שקשתיות שקופות מתאימות באופן מדויק לשיניים, הלחץ שהן מפעילות על השיניים מחולק באופן שווה על כל השן. דבר זה מאפשר תזוזה של השיניים על-ידי פחות לחץ. התחושה שמטופלים מתארים היא תחושה של לחץ עדין ולא של כאב.

לבדיקת התאמה חינם

הצטרפו למאות לקוחות מרוצים מיישור שיניים בשיטה השקופה

לבדיקת התאמה חינם

ללא עלות וללא התחייבות

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
ללא קוביות
אנחנו מיישירים את השיניים שלכם ללא צורך בקוביות
מהר יותר
יישור שיניים בצורה השקופה, מראה תוצאות מהירות הרבה יותר מקוביות
זול יותר
בשיטה השקופה המחיר הרבה יותר זול
הקודם
הבא
דילוג לתוכן